Skip to main content

Zwierciadło aforyzmów

Rodzaj refleksji, jaką reprezentuje aforyzm, wyrasta z przeświadczenia, że słowo odsłania jakiś konkret, szczegół, sens wpisany w naszą egzystencję. Aforyzm, najogólniej ujmując, jest dostrzeżeniem wielorakich aspektów naszego myślenia. Zróżnicowane widzenie rzeczywistości wpisane w doświadczenie codzienności.

„Co by się nie zdarzyło, nie roztrwonimy Boga” – Henri de Montherlant

Odkrywanie wielorakiej myśli przez różnoimienne punkty widzenia. Dowcip i powaga, banalność spostrzeżeń i pogłębiony refleks wyznaczają przestrzeń tego gatunku. Po prostu odczytanie człowieka w jego kodzie psychofizycznym. Nie wszystko w życiu się rymuje.

Podróż w głąb siebie, już po konstatacji, że nie samym chlebem żyje człowiek. Moralny niepokój, dostrzeganie zła, pryncypialność zasad – to autentyczne wyniki naszych postaw. Głębszy namysł sprawia, że człowiek to nie tylko biologia bez alternatywy. Propozycja spojrzenia poza astronomiczne niebo, gdzie Bóg i wieczność, godne wiary i przemyślenia. Bogactwo przeżyć, ubóstwo szczęścia, a w końcu ostateczne wybory określają życie. Niech zatem bieg meandrów życia objawi się w rozbłysku słowa.

Zobacz fragmenty:

 

 

Zamów książkę w naszym sklepie!   sklep.milujciesie.pl